platba a doprava doprava a platba     kontakty kontakty

NOVINKA - nová řada GRANÁTOVÉ JABLKO

NOVINKA - nová řada GRANÁTOVÉ JABLKO

Granátové jablko – Punica granatum (Marhaník granátový)

Granátové jablko pochází z Persie, odtud se rozšířilo do Egypta a Řecka. Tohle aromatické ovoce je bohaté zejména na třísloviny a flavonoidy (punicalin, punicalagin, granatin, punicacorten, casuarin). Jadérka jsou bohatá na fytoestrogeny, které příznivě ovlivňují zdraví kůže a cév.

Granátové jablko obsahuje i vysoký podíl vitamínů (A, B1, B2, B3, B9, C, E), esenciálních aminokyselin a minerálů (K, P, Cl, Mn, Si, Zn, Ca, Mg, Cu, Fe). Nejvýznamnější vlastností granátového jablka je antioxidační aktivita (pohlcuje volné radikály – znečistěné prostředí, UV záření, cigarety, jejich přirozená tvorba). Volné radikály mohou hrát důležitou roli u nemocí jako rakovina, onemocnění srdce, mrtvice a další onemocnění spojené se stárnutím. Jeho antioxidační činnost je dvounásobná než u grepu, nebo zeleného čaje a šestinásobná než u rajčatového džusu. Má podobnou antimikrobiální aktivitu jako česnek. Na pokožku navíc působí adstringentně, tonizačně a svíravě. Další výhodou granátového jablka je antiflogistický a antiedematózní účinek.
Droga má natolik silný antioxidační a antimutagenní účinek, že je používána i jako doplněk při chemoterapii. Jedná se rovněž o velice silnou přírodní prevenci rakoviny prsu, prostaty a dalších nádorů.

Indikace:
- Anti-oxidační aktivita (tlumí projevy stárnutí)
- Silná antiseptická aktivita (problematická pleť)
- Silně adstringentní, tonizační a svíravé
- Protizánětlivý účinek
- Tlumí otoky
- Tonikum pro cévy a kůži

Granátové jablko - řada antioxidant
Granátové jablko - řada therapeutic
Granátové jablko - řada wellness

 

 

Nepropásněte důležité akce a novinky

Přihlaste se k oděru newsletteru a získejte 15 % slevu na první nákup.