těžké nohy
Lymforegen premium
Kontryhel žlutozelený tinktura - kapky
Jírovec maďal tinktura - kapky
Kaštanový extrakt - Aesculus Hippocastanum
Česnek bylinný extrakt - tobolky
Kaštanový bylinný olej
Těžké nohy je zlidovělý termín, který označuje pocit těžkých nohou se zmenšenou citlivostí a namáhavější chůzí. Především se jedná o příznak špatného prokrvení dolních končetin. Lékařské označení zní chronická žilní nedostatečnost.
Pocit těžkých nohou je často prvním z mnoha varovných signálů. Bohužel mnoho lidí jej přehlíží. Zdůvodňují si to namáhavým dnem nebo únavou. Toto přecházení může trvat i několik let do té doby, než se situace zhorší. K dalším znakům nesprávně prokrvených nohou patří bolest nohou, otoky, křeče nebo mravenčení.
Samotný pocit těžkých nohou může být způsoben mnoha faktory. Za nejčastější je uváděno dlouhotrvající časté stání nebo sezení. Dále se jedná o těhotenství, obezitu a celkově nezdravý způsob života. Především kouření a alkohol tomuto jevu napomáhají.
Pokud vás problémy nohou trápí už delší dobu, nechejte se vyšetřit odborníkem. Jestli trpíte na těžké nohy zřídka, snažte se změnit váš životní styl. Lidem, kteří pracují v sedavém zaměstnání, se doporučují časté přestávky na protažení nohou, pokud vám to práce umožní. Pokud ne, mohou se vaše nohy věnovat protahovacím cvičení pod stolem v kanceláři nebo na obědě. Jedná se o techniku nenásilného používání všech svalových partií, které jste schopni na nohou ovládat.
Lidem stojícím při práci se naopak doporučuje nohám odpočinout. Pokud to nejde přímo při práci, tak alespoň dostatečně po ní. Vhodná je poloha, kdy nohy umístíte na vyvýšené místo. Trénované nohy zvládají častější stání mnohem lépe, proto je někdy vhodné věnovat se sportu se zaměřením na svalstvo a prokrvení dolních končetin.