platba a doprava doprava a platba     kontakty kontakty
Novinka
Ultimate Magnesium Complex

Ultimate Magnesium Complex

Day&Night Formula - Efektivní suplementace hořčíku do organizmu

Vhodné na příznaky: relaxace a regenerace, spánek, stres
Výrobce:Herbamedicus GmbH
Balení:240 ks
Typ:doplněk stravy
Záruka:3 roky
Kód:75525
EAN:7640133075525
Dostupnost:   skladem

ks
990,00 Kč
cena je s 12% DPH

12.-15. dubna probíhají jarní Dny Marianne. V těchto dnech u nás získáte SLEVU* 25 % na celý nákupPokud zaplatíte s kartou Mastercard dostanete ještě 3 % navíc. Slevový kód získáte v mobilní aplikaci Dny Marianne a v časopisech Marianne, Marianne Bydlení nebo Marianne Venkov a styl. Více informací o akci najdete na www.dnymarianne.cz


Popis

ULTIMATE MAGNESIUM COMPLEX  - Day&Night Formula

Efektivní suplementace hořčíku do organizmu

Doplněk stravy

100 % vegan

Ultimate Magnesium Complex je unikátní širokospektrální hořčíkový komplex, který je speciálně formulován pro maximální míru vstřebatelnosti v organismu a efektivní využití hořčíku v lidském těle. Tento komplex obsahuje přírodní zdroj hořčíku Aquamin, získávaný z mořských řas v okolí Islandu, spolu s pečlivě vybranou kombinací 4 chelátových forem hořčíku (malát, treonát, bisglycinát, taurát). Receptura je dále obohacena o vitamin B6 ve vzácné formě P5P, který efektivně zlepšuje vstřebávání hořčíku a podpůrné aminokyseliny L-Tryptofan a L – Theanin. Tento komplex je také obohacen o extrakty bylin, které optimalizují žádoucí doprovodné efekty během dne i noci.

Ultimate Magnesium Complex je svým bohatým složením velmi výjimečný produkt a jeho speciální receptura byla vyvinuta na základě posledních poznatků moderní výživy.

Pro dosažení maximálního účinku je tento komplex rozdělen do dvou fází působení:
Ranní dávka (Day Formula) je svým složením zaměřena na efektivní působení během dne. Napomáhá zvýšení energie a podporuje odolnost vůči únavě a vnějším vlivům a zlepšuje psychickou činnost. Přispívá ke zvýšení energie, snižuje únavu, podporuje metabolismus lipidů a kognitivní funkce (pozornost, soustředění, paměť).

Dávka před usnutím (Night Formula) je svým bohatým složením zaměřena na efektivní působení během noci ve spánku, když tělo relaxuje a regeneruje. Napomáhá relaxaci a zklidnění, usnadňuje usínání a klidný spánek, což je vhodné pro regeneraci organizmu.

Doporučené dávkování – Denní dávka
Intenzivní hořčíková kúra: 2 tobolky ráno, ideálně alespoň 30 minut před jídlem. Vhodné pro osoby s projevy nedostatku hořčíku, sportovce a ty, kteří jsou vystaveni zvýšené fyzické nebo psychické zátěži.

Pozvolná hořčíková kúra: 1 tobolka ráno, ideálně alespoň 30 minut před jídlem. Vhodné pro osoby s vyváženou stravou (s dostatkem hořčíku ve stravě) a osoby s nízkou fyzickou nebo psychickou zátěží, nebo pro jedince s nízkou tělesnou hmotností (pod 50 kg).

Doporučené dávkování – Noční dávka
Intenzivní hořčíková kúra: 2 tobolky večer, ideálně alespoň 30 minut před spaním. Vhodné pro osoby s projevy nedostatku hořčíku, sportovce a ty, kteří jsou vystaveni zvýšené fyzické nebo psychické zátěži.

Pozvolná hořčíková kúra: 1 tobolka večer, ideálně alespoň 30 minut před spaním. Vhodné pro osoby s vyváženou stravou (s dostatkem hořčíku ve stravě) a osoby s nízkou fyzickou nebo psychickou zátěží, nebo pro jedince s nízkou tělesnou hmotností (pod 50 kg).

Ultimate Magnesium obsahuje celkem 400 mg čistého hořčíku v doporučené denní dávce (4 kapsle), což odpovídá 107 % RHP.

Složení ve dvou kapslích:
Denní dávka (Day Formula): Aquamin (468 mg, net Mg 164 mg)*, malát hořečnatý (220 mg, net Mg 33 mg)*, magnesium L-treonát (200 mg, net Mg 14 mg)*, rozchodnice růžová (Rhodiola rosea) extrakt z kořene (20 mg), zelený čaj (Camellia sinensis) extrakt z listů (20 mg), B6 P5P (2 mg)**, veganská kapsle (HPMC)
*RHP (referenční hodnota příjmu) čistého hořčíku = 56 %
**RHP (referenční hodnota příjmu) = 142,9 %

 • AQUAMIN – jedná se o patentovaný výtažek z mořské řasy z čistých vod v okolí Islandu, který ve vysoké míře obsahuje organický, vysoce vstřebatelný hořčík, vápník, železo, selen, zinek, fosfor, měď a dalších více než 60 tělu prospěšných látek.
 • Magnesium MALÁT – je klíčovou složkou tvorby energie v těle. Kromě energizujícího účinku také efektivně potlačuje únavu během dne. Tato forma hořčíku také podporuje správnou činnost svalů a nervového systému.
 • Magnesium L-TREONÁT – díky schopnosti procházet skrz stěny buněk podporuje normální psychickou činnost. Pomáhá také udržovat správnou funkci nervů a svalů a přispívá k normálnímu stavu kostí a zubů.
 • Vitamin B6 (P5P) – je vzácnou formou vitaminu B (Pyridoxal-5-fosfát), která efektivně pomáhá vstřebávání hořčíku a jeho využití v celém těle. 
 • Extrakt z ROZCHODNICE RŮŽOVÉ – je známý tím, že pomáhá vyrovnat se se stresem a podporuje celkovou pohodu během dne. Rozchodník také podporuje imunitu a kognitivní funkce.
 • Extrakt ze ZELENÉHO ČAJE – organizmus chrání před volnými radikály a oxidačním stresem. Pomáhá také zlepšit trávení a metabolizmus lipidů, což může podpořit lepší vstřebávání hořčíku v těle. Extrakt ze zeleného čaje může také pomoci při regulaci hladiny cukru v krvi a podporuje tak kontrolu tělesné hmotnosti.

Noční dávka (Night Formula): Aquamin (420 mg, net Mg 147 mg)*, bisglycinát hořečnatý (220 mg, net Mg 26 mg)*, taurát hořečnatý (200 mg, net Mg 16mg)*, L-tryptofan (50 mg), kozlík lékařský (Valeriana officinalis) extrakt z kořene (20 mg), L-theanin (20 mg), třezalka tečkovaná (Hypericum perforatum) extrakt z nadzemní části (10 mg), B6 P5P (2 mg)**, veganská kapsle (HPMC)
*RHP (referenční hodnota příjmu) čistého hořčíku = 51 %
**RHP (referenční hodnota příjmu) = 142,9 %

 • AQUAMIN – jedná se o patentovaný výtažek z mořské řasy z čistých vod v okolí Islandu, který ve vysoké míře obsahuje organický, vysoce vstřebatelný hořčík, vápník, železo, selen, zinek, fosfor, měď a dalších více než 60 tělu prospěšných látek.
 • Magnesium BISGLYCINÁT – Jedná se o spojení hořčíku a aminokyseliny glycin. Je to obzvláště vstřebatelná forma hořčíku, která je známá pro své relaxační vlastnosti, což pomáhá uvolnit tělo i mysl před spánkem.
 • Magnesium TAURÁT – Je vysoce vstřebatelná forma hořčíku navázaná na aminokyselinu taurin. Taurin v této vazbě plní klíčovou funkci v mnoha tělesných funkcích jako je třeba regulace minerálů v buňkách, stabilizace buněčných membrán apod.
 •  L–TRYPTOFAN – je aminokyselina, která hraje velkou roli při produkci serotoninu v mozku, který je často označován jako „hormon štěstí“. L-tryptofan pomáhá snižovat produkci stresových hormonů. podporuje produkci přirozeného melatoninu a reguluje tak kvalitu spánku.
 • Vitamin B6 (P5P) – je formou vitaminu B (Pyridoxal-5-fosfát), která pomáhá vstřebávání hořčíku a jeho efektivnímu využití v celém těle.
 • Extrakt z KOZLÍKU LÉKAŘSKÉHO – je bylina, která se tradičně užívá pro své relaxační účinky. Podporuje hluboký a klidný spánek, což může pomoci s usínáním a udržením kvalitního spánku. Uklidňující vlastnosti této byliny mohou také přispívat ke zlepšení duševního zdraví.
 • Extrakt z TŘEZALKY TEČKOVANÉ – je léčivá bylina a její užívání před spánkem může mít velký zklidňující význam. Třezalka může pomoci zlepšit náladu před spánkem a zvýšit pocit štěstí a pozitivní náladu.
 • L-THEANIN – je aminokyselina, která je známa svými relaxačními účinky.

Upozornění: Doplněk stravy. Uchovávejte mimo dosah dětí. Doplňky stravy nejsou určeny jako náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Výrobek byste neměli konzumovat, pokud tentýž den konzumujete jiné výrobky, které obsahují zelený čaj. Výrobek by neměly konzumovat těhotné nebo kojící ženy a děti mladší 18 let. Výrobek byste neměli konzumovat nalačno.

 

Zajímavosti o hořčíku

Hořčík představuje „tichého hrdinu“ lidského zdraví. Jeho role v těle je zcela zásadní. Tento minerál je základním stavebním kamenem pro více než 300 enzymatických reakcí v našem organizmu, což ho činí nezbytným pro široké spektrum tělesných funkcí. Hořčík je klíčový pro udržení zdravého metabolismu, pomáhá přeměňovat konzumovanou potravu na energii, kterou naše tělo potřebuje. Jeho význam sahá ale dále k podpoře syntézy bílkovin, což je proces, při kterém tělo vytváří nové buňky a opravuje ty staré. Bez dostatečného množství hořčíku by naše tělo ztratilo schopnost obnovovat a udržovat tkáně, což je základ pro vše od svalové síly po zdravou pokožku. Ale hořčík nezastává pouze roli stavebního dělníka v těle. Jde o klíčového hráče v udržování elektrického náboje v našich buňkách, nervových vedeních a svalových kontrakcích. To zahrnuje vitalitu srdce, jeho rytmus a schopnost správně pumpovat krev po celém těle. Jeho přínos pro psychické zdraví není ničím menším. Hořčík hraje důležitou roli v regulaci neurotransmiterů, které přenášejí signály v mozku a nervovém systému. Tím přispívá k uklidnění nervů a podporuje relaxaci. Pro sportovce a fyzicky aktivní jedince je hořčík zásadní pro optimalizaci svalové funkce a prevenci křečí. Pomáhá uvolňovat napětí ve svalech a zvyšuje jejich odolnost proti únavě. Jeho důležitost se zvyšuje s intenzitou a frekvencí fyzické aktivity.

.Projevy deficitu hořčíku v organizmu:

Nedostatek hořčíku v organizmu se může projevovat úbytkem energie, únavou, citlivostí na stres, podrážděností, neschopností se soustředit, oslabenou imunitou, ale i bolestmi hlavy, křečemi v břiše, svalovou slabostí, brněním končetin, svalovými křečemi, oslabenou imunitou, zhoršenou mineralizací kostí, osteoporózou, a dokonce i zvýšeným napětím cév, které mohou způsobit vyšší krevní tlak a také srdečními arytmiemi. Pro svaly, včetně srdce, je tedy hořčík nezbytný.


Doplněk stravy - definice dle zákona

Doplněk stravy je potravina, jejímž účelem je doplňovat běžnou stravu a která je koncentrovaným zdrojem vitaminů a minerálních látek nebo dalších látek s nutričním nebo fyziologickým účinkem, obsažených v potravině samostatně nebo v kombinaci, určená k přímé spotřebě v malých odměřených množstvích.

Účinnost přípravku a zajištění kvality nejsou při schvalování doplňků stravy posuzovány. Nicméně výrobce nesmí deklarovat nepravdivá tvrzení o účinku přípravku (zákaz klamání spotřebitele). Deklarované účinky musí být schopen kdykoliv doložit. Doplňky stravy musí splňovat veškeré platné normy kladené na potraviny. Jejich dodržování kontroluje Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI).

Doplňky stravy nesmějí být na obalu označeny léčebnou indikací (ani nesmějí vyléčení či prevenci chorob naznačovat), což je vyhrazeno pouze pro léčiva. Smějí být ale uváděny příznivé účinky na zdravotní stav uživatele - tzv. zdravotní tvrzení. Totéž platí i pro reklamu.

Rovněž se nesmí uvádět ani naznačovat, že vyvážená a různorodá strava nemůže poskytnout dostatečné množství živin.

Description

ULTIMATE MAGNESIUM COMPLEX  - Day&Night Formula

Effective supplementation of magnesium into the body​

Food supplement

100 % vegan

Ultimate Magnesium Complex is a unique broad-spectrum magnesium complex that is specially formulated for maximum absorption in the organism and efficient use of magnesium in the human body. This complex contains a natural source of magnesium, Aquamin, extracted from seaweed around Iceland, along with a carefully selected combination of 4 chelated forms of magnesium (malate, threonate, bisglycinate, taurate). The formula is further enriched with vitamin B6 in the rare form of P5P, which effectively enhances magnesium absorption, and the supporting amino acids L-Tryptophan and L-Theanine. This complex is also enriched with herbal extracts that optimize the desirable accompanying effects during the day and night.

Ultimate Magnesium Complex is a very special product with its rich composition and its special formula was developed based on the latest knowladge of modern nutrition.

For maximum effect the complex is divided into two phases of action:
Day Formula is focused on effective action during the day. It helps to increase energy and supports resistance to fatigue and external influences and improves mental activity.

Night Formula is designed to be effective during the night when the body is relaxing and regenerating. It thus helps overall calming, relaxation, regeneration and supports sleep.

Recommended dosage - Day Dose
Intensive magnesium treatment: 2 capsules in the morning, ideally at least 30 minutes before meals. Suitable for people with symptoms of magnesium deficiency, athletes and those exposed to increased physical or mental stress.

Gradual magnesium treatment: 1 capsule in the morning, ideally at least 30 minutes before meals. Suitable for people with a balanced diet (with sufficient magnesium in the diet) and those with low physical or mental stress or those with low body weight (under 50 kg).

Recommended dosage - Nighttime dose
Intensive magnesium treatment: 2 capsules in the evening, ideally at least 30 minutes before bedtime. Suitable for persons with symptoms of magnesium deficiency, athletes and those exposed to increased physical or mental stress.

Gradual magnesium treatment: 1 capsule in the evening, ideally at least 30 minutes before bedtime. Suitable for people with a balanced diet (with sufficient magnesium in the diet) and those with low physical or mental stress, or those with low body weight (under 50 kg).

Ultimate Magnesium contains a total of 400 mg of pure magnesium in the recommended daily dose (4 capsules), equivalent to 107 % of the RDI.

Ingredients in two capsules:
Day dose: Aquamine (468 mg, net Mg 164 mg)*, Magnesium Malate (220 mg, net Mg 33 mg)*, Magnesium L-threonate (200 mg, net Mg 14 mg)*, Rhodiola rosea root extract (20 mg), Green Tea (Camellia sinensis) leaf extract (20 mg), B6 P5P (2 mg)**, Vegan capsule (HPMC)
*RDI (Reference Daily Intake) of pure magnesium = 56 %
**RDI(Reference Daily Intake) = 142,9 %

Nighttime dose: Aquamine (420 mg, net Mg 147 mg)*, Magnesium Bisglycinate (220 mg, net Mg 26 mg)*, Magnesium Taurate (200 mg, net Mg 16 mg)*, L-tryptophan (50 mg), Valerian (Valeriana officinalis) root extract (20 mg), L-theanine (20 mg), St. John's wort (Hypericum perforatum) plant extract (10 mg), B6 P5P (2 mg)**, vegan capsule (HPMC)
*RDI (Reference Daily Intake) of pure magnesium = 51 %
**RDI (Reference Daily Intake) = 142,9 %

Warning: Food supplement. Keep out of reach of children. Food supplements are not intended as a substitute for a varied and balanced diet and a healthy lifestyle. Do not exceed the recommended daily dosage. You should not consume this product if you consume other products containing green tea on the same day. The product should not be consumed by pregnant or breastfeeding women and children under 18 years of age. The product should not be consumed on an empty stomach.


Food supplement - definition according to the law

A food supplement is a food intended to supplement a normal diet and which is a concentrated source of vitamins and minerals or other substances with a nutritional or physiological effect, contained in the food alone or in combination, intended for direct consumption in small measured quantities.

The effectiveness of the product and quality assurance are not assessed when approving food supplements. However, the manufacturer must not make false claims about the effect of the product (prohibition of misleading the consumer). He must be able to prove the declared effects at any time. Food supplements must meet all applicable food standards. Their observance is checked by the State Agricultural and Food Inspection Authority (CAFIA).

Food supplements must not be marked on the packaging with a therapeutic indication (nor must they indicate a cure or prevention of disease), which is reserved for medicinal products only. However, beneficial effects on the user's health may be mentioned - so-called health claims. The same goes for advertising.

It must also not state or imply that a balanced and varied diet cannot provide sufficient nutrients.

Související produkty:

VÝHODNÁ CENA
Dárková sada - Pro lepší spánek

Dárková sada - Pro lepší spánek

Luxusní sada pro lepší a kvalitnější spánek
Balení: 1 ks
Skladem:
1182,00 Kč
828,00 Kč
ks
Levandule - 100% silice

Levandule - 100% silice

Při nespavosti a relaxaci
Balení: 10 ml
Skladem:
198,00 Kč
ks
Levandulová mast

Levandulová mast

K čištění, regeneraci a zklidnění pokožky
Balení: 50 ml
Skladem:
168,00 Kč
ks
Vegan
Medea - Směs pro lepší spánek - kapky

Medea - Směs pro lepší spánek - kapky

Při poruchách spánku
Balení: 100 ml
Skladem:
208,00 Kč
ks
Vegan
Heřmánek lékařský

Heřmánek lékařský

Spánek, duševní zdraví​
Balení: 50 ml
Skladem:
118,00 Kč
ks
Vegan
Jeřáb ptačí - kapky

Jeřáb ptačí - kapky

Relaxace při stresu a námaze
Balení: 50 ml
Skladem:
118,00 Kč
ks
Vegan
Kozlík - bezlihová tinktura

Kozlík - bezlihová tinktura

Nervozita, nespavost
Balení: 100 ml
Skladem:
188,00 Kč
ks
Vegan
Meduňka lékařská

Meduňka lékařská

Spánek, pro zklidnění
Balení: 50 ml
Skladem:
118,00 Kč
ks

Nepropásněte důležité akce a novinky

Přihlaste se k oděru newsletteru a získejte 15 % slevu na první nákup.