platba a doprava doprava a platba     kontakty kontakty

paradontóza

TTO dental

TTO dental

Na dásně a pokožku dutiny ústní
Balení: 10 ml
Skladem:
98,00 Kč
ks

Zobrazena 1 položka na 1 stránce.

   

  Paradontóza je zánětlivé onemocnění zubů a přiléhající tkáně. Někdy může zasahovat až do přilehlých kostí.

  Tento stav je způsoben nedostatečnou zubní hygienou, díky které se v ústech tvoří zubní plak a následně i zubní kámen. Každá z těchto složek udržuje v ústech vyšší hladinu bakterií, které vytváří odpadní látky, jež způsobují změnu povrchu jak samotného zubu, tak i okolních dásní. Zubní sklovina ztrácí svůj ochranný účel a zub je tak napaden.

  Typickým prvním příznakem je slabost dásní, kdy dochází k jejich zčervenání. Jsou náchylnější na vnější vlivy, takže například při čištění zubů mohou lehce popraskat a uvolňovat krev. Časem se začnou stahovat z okraje zubů. Tomu říkáme, že se obnažují zubní krčky. Dásně mohou lehce napuchnout a sou citlivé na kořeněná nebo kyselá jídla. Zanedbáváním takového stavu mohou zuby začít vypadávat. V takovém případě na sebe zánět nenechá dlouho čekat a v dírách po zubech nebo poškozených dásních se může brzy objevit. Takto se může usadit u jiného zubu nebo některé z čelistních kostí.

  Nejlepší prevencí je ústní hygiena a pravidelná návštěva lékaře. Ta je však dnes často zanedbávána ze strachu z možné bolesti. Pokud vám vadí zvuk vrtačky, vybírejte pro své zuby to nejlepší. Vyhněte se sladkým a kyselým potravinám. Čistěte si zuby alespoň ráno, po obědě a večer. Ústní hygienu můžete praktikovat i jinde než doma pomocí ústní vody a dentální nitě. Omezte kouření a alkohol na minimum a vyhýbejte se fyzickým zraněním v oblasti úst.

  Nepropásněte důležité akce a novinky

  Přihlaste se k oděru newsletteru a získejte 15 % slevu na první nákup.