platba a doprava doprava a platba     kontakty kontakty

pomalé trávení

Vegan
Karmelitské kapky

Karmelitské kapky

Pomalé trávení, pocit plnosti
Balení: 100 ml, 50 ml
Skladem:
208,00 Kč
ks

Zobrazena 1 položka na 1 stránce.

   

  Trávení, zvané též metabolismus, je soubor mnoha procesů, při kterých dochází ke vstřebání požitých látek. Největší část trávení se odehrává ve střevech, která jsou tomu přizpůsobena zvětšenou střevní stěnou o výstupky zvané klky.

  O pomalém trávení můžeme hovořit jako o menším sourozenci zácpy. Jedná se o stav, kdy se delší dobu nejste schopni vyprázdnit, ikdyž přijímáte potravu pravidelně a v přiměřeném množství. Nejčastěji se tak stává po léčbě některých nemocí za použití antibiotik a podobných léků. Ty totiž při dlouhodobějším užívání ničí střevní bakterie, které jsou pro trávení nezbytné. Takzvanou střevní mikroflóru však může zahubit i nevhodná strava v podobě kořeněných a pálivých jídel. Dalším faktorem u pomalého trávení je také dlouhodobý stres.

  Doplnit nebo posílit střevní bakterie můžete sami volně dostupnými prostředky. Stačí se v lékárně nebo na Internetu poohlédnout po výrobcích, které obsahují takzvanou živou kulturu. Mohou to být různé jogurty, nápoje nebo tablety.

  Ovšem pokud vaše potíže nepřestanou, je namístě navštívit lékaře. Na rychlosti a kvalitě trávení se podílí mnoho dalších soustav a orgánů. Mohlo by se jednat o poškození některého z nich, což by mohlo znamenat zhoršení zdravotního stavu.

  Nepropásněte důležité akce a novinky

  Přihlaste se k oděru newsletteru a získejte 15 % slevu na první nákup.