platba a doprava doprava a platba     kontakty kontakty

žlučník

Vegan
Detoxiregen - bylinný čaj

Detoxiregen - bylinný čaj

Bylinný čaj pro detoxikaci a odkyselení
Balení: 20 sáčků
Skladem:
88,00 Kč
ks

Zobrazena 1 položka na 1 stránce.

   

  Žlučník je hruškovitý vakovitý orgán v pravé polovině dutiny břišní. Slouží ke skladování žluči z jater, která je následně používána v trávicím procesu. Žlučník pojme 30 až 50 ml žluči. Vyprazdňuje se obvykle po velmi tučném jídle. Není k životu nezbytný, ale velkou měrou pomáhá k trávení některých látek.

  Asi nejčastějším onemocnění jsou žlučníkové kameny. Trpí jimi přibližně každý desátý člověk a 30% lidí nad 40. Rizikovými faktory jsou zde věk, pohlaví, životní styl a vrozená dispozice. Častý výskyt je u těhotných žena a lidí, kteří už trpí nějakou nemocí trávicího traktu. Ovšem největším rizikem je jídlo a hlavně to tučné. Žluč skladovaná ve žlučníku má v sobě určitou hodnotu rozpuštěného cholesterolu. Dojde-li k příjmu takového množství, které se nebude moci rozpustit, začne se cholesterol spolu s jinými složkami žluči hromadit a tvořit malinká zrníčka. Vetší množství takových zrníček utvoří menší kamínek, který pak utěsní odvodní kanálek.

  Další nemocí je žlučníkový zánět. Ten vzniká velmi často jako následek žlučníkových kamenů. Jinak se vyskytuje u lidí s infekcí, vážným zdravotním stavem, popáleninami nebo po fyzickém zranění. Také se s ním setkávají lidé delší dobu připojeni na dýchací přístroj nebo ti, kterým jsou živiny podávány nitrožilně.

  Příznaky jsou teplota, déletrvající bolesti, nevolnost, plynatost a říhání. Pokud zánět neobjevíte a nevyhledáte lékaře, může se rozšířit do vedlejších orgánů. Bolesti by tak byly silnější a reagovaly na dýchání nebo dotek břicha. K zamezení takových nepříjemností dbejte na správnou životosprávu s důrazem na netučná jídla.

  Nepropásněte důležité akce a novinky

  Přihlaste se k oděru newsletteru a získejte 15 % slevu na první nákup.